Metody Ocieplania budynków

29.07.2020

Metody ocieplania budynków

Ocieplenie metodą wdmuchiwania "na sucho" czyli tzw. "blow-in"

Metoda docieplenia przegrody domu poprzez wdmuchanie izolacji w postaci sypkiej odbywa się przy pomocy specjalistycznego agregatu zadmuchowy.

Obecnie prace te mogą być prowadzone na dużych odległościach, a materiał izolacyjny podawany pod ciśnieniem dotrze do każdego miejsca, nawet trudno dostępnego. Materiał izolacyjny transportowany jest elastycznymi wężami o różnych średnicach.

Co można docieplić metodą wdmuchiwania?

Wdmuchiwanie to najbardziej popularna metoda dociepleń. Przy jej użyciu możemy ocieplić ściany, skosy na poddaszach, przestrzeń nad podwieszonym sufitem, a także podłogi i dach. Zadmuch materiału izolacyjnego sprawdzi się zarówno w nowych budynkach jak i starszym budownictwie. Nie ma znaczenia w jakiej technologii zostały wykonane budynki.

Jak przebiega proces termomodernizacyjny?

Materiał izolacyjny jest wdmuchiwany w przegrody budynku poprzez specjalnie przygotowane niewielkie otwory techniczne lub w przypadku zadmuchu luźnego na poddaszu nieużytkowym. Metoda ta nie jest uciążliwa dla mieszkańców i nie wiążę się z koniecznością demontowania np. płyt gipsowo-kartonowych. Po zakończeniu prac nie zostają odpady. 

Jakim urządzeniem wykonać usługę zadmuchu?

Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego można wykonać agregatem CM-1500 HP firmy Cool Machines.

CM-1500 HP jest idealną maszyną zarówno dla profesjonalnego instalatora jak i wszechstronnego rzemieślnika.  Główna zaletą tego modelu jest połączenie dużej wydajności przy zasilaniu o napięciu 230 V z mobilnością, ponieważ kompletny agregat można przemieszczać na kołach po budowie. 


Skontaktuj się z nami i dowiedź się więcej. 

Jak ocieplić poddasze?

06.07.2020

Chcesz ocieplić poddasze? Nie wiesz jak to zrobić? Jaki materiał izolacyjny wybrać?

W Polsce do docieplenia dachów stosuje się różne materiały. Jednak ułańska fantazja Polaków jest znana i często w naszych dachach pojawiają się materiały, które w krajach na zachodzie Europy nie są dopuszczone do stosowania ‼️ Oczywiście wynika to z ich niskiej ceny zakupu, a w wydatny sposób przekłada się na niski komfort użytkowania domu na przestrzeni lat.

Doskonałym materiałem dociepleniowym jest wełna drzewna firmy STEICO, produkowana z naturalnego włókna drzewnego. Izolacja ta czerpie swoje właściwości z naturalnych zalet drewna i podobnie jak drewno ma charakter higroskopijny. Potrafi zatem magazynować i odprowadzać nadmiar wilgoci, bez utraty właściwości izolacyjnych. To bardzo rzadka zdolność materiałów izolacyjnych, występująca tylko w przypadku włókien naturalnych, jak np. drewno. Można ją wykorzystać w nowych obiektach, jak i modernizując starsze.

Ocieplenie budynku wełną drzewną można wykonać poprzez wdmuchanie przy pomocy maszyn zadmuchowych firmy Cool Machines.  Model CM-1500 HP z podwójną dmuchawą oraz wieloma opcjami i funkcjami idealnie sprawdzi się przy wykonywaniu docieplenia budynku sypkim materiałem izolacyjnym. Jest bardziej wydajny niż inna maszyna o podobnym rozmiarze. Model CM -1500 HP doskonale radzi sobie z wymagającym materiałem izolacyjnym takim jak wełna drzewna firmy STEICO.  

Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego w postaci sypkiej to idealne rozwiązanie i mało inwazyjne w porównaniu do innych metod dociepleniowych. 

Docieplenie budynku poprzez wdmuchanie materiału izolacyjnego